Úvod > Spravodajstvo > Svet > Severná Kórea skritizovala USA, sankcie platia napriek snahám o ústretové kroky

Severná Kórea skritizovala USA, sankcie platia napriek snahám o ústretové kroky

Dalšie články v kategórií

LONDÝN 10. augusta (WebNoviny.sk) - Vláda v Pchjongjangu skritizovala Spojené štáty za to, že stále nestiahli sankcie uvalené proti Severnej Kórei.

Severokórejské ministerstvo zahraničia uviedlo, že podniklo rôzne ústretové kroky a USA stále konajú podľa "zastaraného scenára", čím ohrozujú snahy o denuklearizáciu. Tento starý scenár podľa ministerstva "používali všetky predchádzajúce americké vlády, avšak neuspeli". Ministerstvo tiež obvinilo amerických predstaviteľov, že "idú proti zámerom prezidenta (Donalda) Trumpa", pričom šíria "nepodložené obvinenia" a "zúfalo sa pokúšajú o zintenzívnenie medzinárodných sankcií a tlaku".

Odporúčame:
Americký minister zahraničia varoval Rusko a Čínu pred porušovaním sankcií voči KĽDR

Severná Kórea ostáva zaťažená sériou medzinárodných i amerických sankcií pre jej jadrový program a raketové testy.

Spojené štáty trvajú na tom, že sankcie stiahnu, až keď sa krajina úplne denuklearizuje. Prezident Trump a severokórejský líder Kim Čong-un sa v júni dohodli, že budú pracovať na denuklearizácii Kórejského polostrova. Ako presne to však chcú dosiahnuť, ostáva nejasné.Viac k témam: sankcie proti KĽDR
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea skritizovala USA, sankcie platia napriek snahám o ústretové kroky © SITA Všetky práva vyhradené.